EasySplicer fusionssplidser

Udviklet til de mindre splidse opgaver!

  • FTTH kunde tilslutninger
  • Små industrielle opgaver
  • Akutte reparations opgaver

Den er lille, enkel, hurtig og økonomisk

  • Nem at transportere
  • Alt i en kuffert
  • Lille investering kræves
  • Nem at lære at bruge (Max 1 times oplæring)
  • Simpel at bruge ("one button operation”)
  • Nem at vedligeholde
  • Meget lave reparations og service priser
  • Produktion, Support og reparation i Sverige

 Link til: EasySplicer datablad

Link til: Reservedele / Tilbehør

Er der varer du ikke finder her, eller er der opgaver/projekter du ønsker hjælp til, så kontakt os ! 

Model/varenr.: ES001

EasySplicer fusionssplidser er perfekt til de mindre opgaver samt FTTH installationer

  • Splidser både Singlemode og multimode fiber
  • Splidsetid mindre end 7 sekunder.
  • Indbygget træk test af splidsningen
  • Indbygget ovn i toppen af enheden.
  • Cleaver med beholder for afklippet fiber
  • SOC holder (for splice-on connectorer) kan tilkøbes
  • Splice-on connectors kan tilkøbes (LC / SC, UPC / APC)
  • EasySplicer er nem og enkel at betjene
  • Leveres i lille kuffert med alle dele - let at have med overalt
  • Vi underviser i brugen, uden beregning.
  • Produceret i Sverige.

Link til Datablad

Model/varenr.: ES-UPC

Splice-on konnektor for EasySplice splidsemaskine

  • Vælge mellem
    • SC-UPC
    • SC-APC
    • FCPC
    • LC UPC
    • LC APC
  • Minimum order 5 stk. (Blisterpakke)

Monteringsvejledning: SC konnektorer

Monteringsvejledning: LC konnektorer

Monteringsvejledning: FCPC konnektorer

Model/varenr.: FH101009

Splice-on konnektor holder for EasySplice SC/FC eller LC konnektorer

  • SOC holder for LC
  • SOC holder for SC/FC